Madrid

MENU

Madrid je srdcem Španělska. Leží v centru Pyrenejského poloostrova a je nejvýše položeným hlavním městem Evropské unie. Město je dobře známo pro své velmi teplé podnebí a přátelské obyvatele.Madrid je srdcem Španělska. Leží v centru Pyrenejského poloostrova a je nejvýše položeným hlavním městem Evropské unie. Město je dobře známo pro své velmi teplé podnebí a přátelské obyvatele.

 

Madrid patří se svými mnoha galeriemi, divadly a světoznámými muzei, jako je Prado, Thyssen a Reina Sofia, k největším kulturním centrům na světě.

 

Hlavní madridské náměstí leží přímo v jeho srdci a nese název Plaza Puerta del Sol. Jedná se o velmi živé místo, které je plné barů, restaurací a obchodů. Díky své centrální poloze se jedná o místo, které je vhodným výchozím bodem pro seznámení se s městem.

 

Váš den v Madridu může vypadat například následovně: Na náměstí Plaza Mayor si dáte snídani, načež se projdete ulicemi Madridu, kde budete moci obdivovat jeho úžasnou architekturu. Odpoledne si pak můžete odpočinout ve známém parku El Parque Retiró nebo si jen na jedné z krásných městských teras vychutnat šálek kávy. Až nastane pozdní odpoledne, tak si můžete dát nějaké tapas a k nim sklenku dobrého vína, tedy typické věci pro místní obyvatele. A na závěr dne si můžete užít pohled na tanec flamenco.

 

Jedním z největších lákadel tohoto města je jeho noční život. Madrid se řadí do první desítky světových „party-měst“. Zábavu si zde najde úplně každý. Najít se tam dá prakticky cokoliv, od malých minimalistických barů až po nejdivočejší a takzvané „afterhours“ kluby. Zažít rytmus toho města sem přijíždějí lidé ze všech kontinentů. Přijeďte a přesvědčte se na vlastní oči. Madrid si zcela jistě zamilujete.