Barcelona

Barceona

Barcelona je jedna z nejznámějších evropských turistických destinací. Jedná se o druhé největší španělské město a zároveň hlavní město Katalánska. Je známo pro svou unikátní moderní architekturu, jejíž věhlas je rozšířen po celém světě. Především pak pro dílo Antonia Gaudího, skvělého architekta, který působil koncem 19. a začátkem 20. století.

 

Barcelona nabízí zcela unikátní spojení rušného světového velkoměsta a zároveň i relaxace na pláži. Jedna z pláží se nachází přímo u centra města a mnoho dalších se rozkládá na barcelonském pobřeží. Podíl slunečných dnů v roce je velmi vysoký, což z Barcelony činí ideální město na kratší i delší pobyty.

 

Váš den v Barceloně může vypadat třeba následovně:

Můžete začít snídaní na jedné z teras staré městské části známé jako El Gótico. Poté se můžete porozhlédnout po úzkých uličkách a kochat se překrásnou architekturou ve spojení s návštěvou některých známých barcelonských památek. Při první návštěvě Barcelony byste něměli opomenout chrám Sagrada Familia, který je populární na celém světě a byl navržen Antoni Gaudím. Po obědě se můžete projít po pláži a za slunečního svitu si odpočinout v moři. Na pláži, na kterou nezapomene žádný z návštěvníků Barcelony, si můžete v takzvaných ‚chrinquitos‘ dát něco malého k jídlu či pití. Večer se pak můžete vrátit do staré části Barcelony zvané El Born a povečeřet zde. Barcelona je velmi společenské město a noční život zde skýtá nekonečné možnosti. Najdete zde nejen příjemné alternativní bary, muzikanty a různá představení na ulici, ale i salónky na okraji města, koktejlové bary a noční kluby.

 

Každý, kdo Barcelonu navštíví, si zde zcela jistě něco zamiluje. Město nabízí pestrou škálu různých zážitků, zcela určitě zde najdete něco tak atraktivního, za čím se vždy rádi vrátíte. Je to místo, které si rozhodně zamilujete!